Czy warto pić hydrolat z czystka?

Hydrolat z czystka ladanowego, to dobry środek ściskający oraz wygładzający skórę. Zwłaszcza zalecany do skóry dojrzałej oraz trądzikowej. Wspiera leczenie trądziku, ściąga ujścia gruczołów łojowych oraz likwiduje blizny. Hydrolat można stosować samodzielnie bądź w zestawieniu z pozostałymi hydrolatami, jako tonik bądź składnik serum, balsamu i masek. Naturalny hydrolat z czystka ladanowego produkowany jest z liści labdanum Cistus ladaniferus Cistaceae przez destylację parą hydrologiczną. Hydrolat z czystka to zwykła woda kwiatowa o cechach czyszczących oraz tonizujących. Zalecana przede wszystkim przy problemie tłustej, zakażonej skóry z rozszerzonymi porami. Pomaga oświecić przebarwienia oraz plamy pigmentacyjne. Wykorzystany w strefach oczu obniża cienie oraz zmniejsza opuchliznę. Skóra wygląda na zdrowszą, jest niezwykle błyszcząca oraz gładka. Hydrolatu należałoby stosować w wypadku skóry trądzikowej z bliznami potrądzikowymi, gdyż czystek obniża niedoskonałości potrądzikowe oraz wspiera odnowę mikrouszkodzeń skóry.

Hydrolat z czystka

Hydrolat z kwiatów czystka jest niezwykle delikatny dla skóry oraz może być wykorzystywany do normalnej pielęgnacji każdego typu skóry. Zwłaszcza poleca się go do skóry suchej, zmęczonej oraz podrażnionej, natomiast również do skóry zakażonej, trądzikowej oraz dojrzałej. Może być wykorzystywany zarówno jako tonik, jak również element codziennych masek z glinek, peelingów oraz jako wcierka do włosów. Dobrze sprawdza się również do kompresów pod oczami.

Hydrolat z czystka dla kogo?

Hydrolat z czystka przeznaczony jest zwłaszcza osobom ze skórą trądzikową i z przebarwieniami skóry, chociaż poszczególni wytwórcy ze względu na jego delikatność oraz duże spectrum funkcjonowania polecają go chociażby jako powszechny środek do wszelkiego typu cery – zarówno tłustej z wadami, jak również suchej, zmęczonej oraz matowej. Czystek, ze względu na własne wartości czyszczące, subtelnie oczyszcza skórę, zmniejsza także powiększone pory. Przy systematycznym wykorzystywaniu tego rodzaju środka można zaobserwować, iż przebarwienia oraz rany po trądziku stają się mniej wyraźnie, znacznie bledną, natomiast skóra się reguluje.

Hydrolat z czystka tuż po aplikacji napina oraz trochę ściąga skórę twarzy, lecz zapewnia rzeczywiście dobrze wrażenie odnowienia. Idealnie się sprawdza również na szyi, dekolcie oraz na skórze głowy – trochę wysusza nasady, natomiast poza tymże idealnie zmniejsza rozdrażnienia po malowaniu. Momentami rozcieńczać można nim szampon. Poza tymże, stosować można go pod pachami (łagodzi zaczerwienienia po goleniu)

Kwiat zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com
Comments are closed.